Dr n. med. Rafał Piestrzeniewicz
SPECJALISTA NEUROCHIRURG
W 1999 roku ukończył wydział lekarski Akademii Medycznej w Łodzi. Staż podyplomowy odbył w szpitalu w Sieradzu. Następnie pracował w szpitalu w Pleszewie na oddziałach: wewnętrznym i onkologicznym. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie zawodowe w zakresie neurochirurgii. W latach 2002-2009 był pracownikiem Kliniki Neurochirurgii i Neurotraumatologii UM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Tytuł specjalisty neurochirurga uzyskał w listopadzie 2008 roku. 11. 02. 2009 roku na podstawie rozprawy doktorskiej pod tytułem: „Śródoperacyjne wykorzystanie interferencji RNA w zwalczaniu wysoko złośliwych guzów mózgu pochodzenia neuroepitelialnego” uzyskał tytuł doktora nauk medycznych. Praca została nagrodzona wyróżnieniem JM Rektora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu Pana Prof. Jacka Wysockiego.
Od roku 2009 do stycznia 2022 roku współtworzył i pracował w Oddziale Neurochirurgii Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu.
Obecnie od 03. 2022 roku pracuje w Oddziale Neurochirurgii Szpitala w Puszczykowie. W trakcie swojej pracy jako neurochirurg uczestniczył w licznych stażach, kursach i szkoleniach krajowych i zagranicznych. Jest autorem lub współautorem 37 prac oryginalnych i streszczeń zjazdowych z zakresu neurochirurgii publikowanych w latach 2002-2011. Swoją wiedzę ciągle doskonali i uzupełnia biorąc udział w konferencjach i zjazdach towarzystw naukowych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów (PTNCH)
WYKAZ LECZONYCH CHORÓB:
KRĘGOSŁUP:
• choroba zwyrodnieniowa wszystkich odc kręgosłupa – w tym min: dyskopatia lędźwiowa, szyjna, piersiowa, stenozy, kręgozmyki w technice mikrochirurgicznej (minimalizacja urazu okołooperacyjngo dla chorego), zabiegi z pełną gamą implantów
• rwa kulszowa, udowa, szyjno-barkowa
• urazów kręgosłupa złamania, zwichnięcia, wertebroplastyka
MÓZG I OUN
• guzy mózgu pierwotne: min glejaki, oponiaki, przerzutowe, guzy podstawy czaszki z wykorzystaniem technik mikrochirurgicznych, neuromonitoringu, fluoresecncji 5-ALA (Gliolan).
• guzy kanału kręgowego i kręgosłupa (techniki jw)
• choroby naczyniowe mózgu (tętniaki, naczyniaki, AVM, przetoki – również we współpracy z neuroradiologiami)
• urazy czaszkowo-mózgowe i ich następstwa- krwiaki, wgłobienia czaszki, plastyka czaszki (odbudowa ubytków kości czaszki)
• wodogłowie obturacyjne, pozapalne, pourazowe, normotensyjne, zespół Hakima
Hobby: żeglarstwo (posiad patent jachtowego sternika morskiego), góry, narciarstwo, gitara.
Nie czekaj w kolejkach!
Nowe terminy na kolejny miesiąc
dodajemy 1. dnia miesiąca.