Poradnia leczenie ran
Nasza poradnia zajmuje się kompleksową opieką nad raną, zarówno przewlekłą – powstałą na skutek procesu chorobowego, jak i raną tuż po zabiegu- od zdjęcia szwów, po kontrolę gojenia i estetykę rany.
Jakie są wskazania do terapii podciśnieniowej?
- wszelkie trudno gojące się rany skórne
- owrzodzenia podudzi
- tzw. stopa cukrzycowa
- odleżyny
- rany pooperacyjne
- rany po rozległych nacięciach ropni i zapaleń tkanek miękkich
- torbiele pilonidalne (włosowe)
Na czym polega leczenie ran podciśnieniem?
Powoduje to znaczące przyspieszenie gojenia ran, zmniejszenie stanu zapalnego, poprawę jakości życia chorych. Eliminuje również, dzięki systemowi szczelnych zbiorników, konieczność częstych zmian opatrunków, sączenie wydzieliny z rany czy nieprzyjemny zapach.
Metoda ta stosowana jest obecnie na całym świecie, w wielu rodzajach ran jest metodą rekomendowaną, to znaczy powinna być stosowana jako najbardziej efektywna forma leczenia. Do tej pory znalazła zastosowanie u ponad 8 milionów pacjentów na całym świecie i wciąż dynamicznie się rozwija. Jednym z kierunków rozwoju jest tworzenie coraz mniejszych i wygodniejszych urządzeń, pozwalających na zastosowanie tej terapii w warunkach domowych.
Zespół Poradni Leczenia Ran to chirurdzy z wieloletnim stażem pracy i jednym z największych doświadczeń w podciśnieniowym leczeniu ran. Zajmują się tym zagadnieniem od początku wprowadzenia tej metody do Polski, tj. od ponad 10 lat i stosują ją w codziennej praktyce klinicznej.
Kierownikiem zespołu jest prof. dr hab. n. med. Tomasz Banasiewicz, członek zespołu wielu międzynarodowych zespołów eksperckich ds. terapii podciśnieniowej, redaktor podręcznika „Terapia podciśnieniowa ran”, redaktor naczelny czasopisma „Negative Pressure Wound Therapy Journal” („Podciśnieniowe leczenie ran”), autor szeregu publikacji z zakresu terapii podciśnieniowej.
W Poradni posiadamy dostęp do całej gamy sprzętu używanego w terapii podciśnieniowej. Każda terapia prowadzona jest w formie indywidualnej, dostosowanej do konkretnej sytuacji pacjenta. Istnieje możliwość wstępnej kwalifikacji do leczenia na podstawie przesłanych zdjęć i krótkiego opisu rany (po przesłaniu maila, zgłoszeniu telefonicznym lub osobistym otrzymają Państwo krótki formularz dotyczący pacjenta i specyfiki rany).
Leczenie rany w Twoim smartfonie
Skorzystaj z aplikacji telemedycznej iWound opracowanej przez prof. Tomasza Banasiewicza. Zgłoś swoją ranę, a zajmie się nią nasz doświadczony zespół. Możesz sam opiekować się raną pod naszym nadzorem oraz umówić na wizytę, jeśli będzie to konieczne.
Nie czekaj w kolejkach!
Nowe terminy na kolejny miesiąc
dodajemy 1. dnia miesiąca.