Pomagamy przygotować się do operacji, by ta w jak najmniejszym stopniu odbiła się na Twoim ogólnym zdrowiu.
Prehabilitacja to szerokie pojęcie oznaczające wcześniejsze przygotowanie organizmu do ciężkiego wysiłku, związanego z dużym obciążeniem fizycznym i energetycznym.
Na czym polega prehabilitacja?
To działanie profilaktyczne, mające na celu stworzenie rezerwy czynnościowej i metabolicznej celem lepszej tolerancji spodziewanego wysiłku i obciążenia.
Jest to działanie wieloaspektowe i kompleksowe, dotyczące funkcjonowania całego organizmu. Spośród nich ożemy wyróżnić 4 podstawowe elementy.
Podstawowe elementy prehabilitacji:
Przygotowanie żywieniowe
Prawidłowa dieta skonsultowana ze specjalistą z dziedziny dietetyki, indywidualnie dostosowana do potrzeb pacjenta, pozwoli na zaspokojenie ewentualnych deficytów w składnikach ozdżywczych i minerałów przed zabiegiem.
Ćwiczenia fizyczne (w tym oddechowe)
Silny organizm to podstawa. Dlatego im lepsza forma przed zabiegiem, tym łatwiej będzie powrócić do stanu sprzed operacji.
Wsparcie psychologiczne
Każdy zabieg operacyjny, niezależnie od stopnia złożoności, zawsze niesie ze sobą wielką dawkę stresu. Dlatego też wsparcie nie tylko fizyczne, ale także warstwy mentalnej stanowi istotny element przygotowań. pacjenta.
Rezygnacja z nałogów
Palenie papierosów, picie alkoholu czy inne używki mają negatywny wpływ na organizm podczas leczenia. Rezygnacja z nich pozwoli na znaczące zmniejszenie ilość ewentyualnych powikłań iszybszy powrót do pełnej sprawności po zabiegu operacyjnym.
W naszej Poradni Prehabilitacyjnej w celu odpowiedniego przygotowania do zabiegu możesz skorzystać z porady lekarza chirurga, fizjoterapeuty, dietetyka oraz psychologa.
Pomożemy Ci także zaopatrzyć się w podstawowy sprzęt do ćwiczeń.
Nie czekaj w kolejkach!
Nowe terminy na kolejny miesiąc dodajemy 1. dnia miesiąca.
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się na ich użycie.
Dowiedz się więcej